TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

27 Nisan 2023 Perşembe

TİMDER'den
TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti
TİMDER 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Yapı malzemeleri sektörünü üretici ve satıcılarıyla aynı çatı altında toplayan TİMDER’in 23. Olağan Genel Kurulu, 26 Nisan 2023 Çarşamba günü, Ataşehir'de bulunan dernek merkezinde gerçekleşti. Yönetim Kurulu üyelerinin belirlendiği Genel Kurul sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında, mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım oy çokluğuyla tekrar göreve seçildi.

Toplantının açılış konuşmasını üstlenen TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım, 2021- 2023 döneminde gerçekleştirilen çalışmaları ve sektöre yönelik değerlendirmelerini paylaştı. Yıldırım; "Son 2 yılın muhasebesini yaptığımızda ülke ve sektör olarak ne kadar zorlu süreçlerden geçtiğimizi daha net olarak görme fırsatımız oldu. Yüzyılın en büyük felaketi olarak tanımlanan çok ciddi bir depremin şahitleri olduk. 10 ilimizden birden yükselen yardım çığlıklarını cevapsız bırakmamak adına canımızı dişimize taktık, yaptığımız çadır ve konteynır bağışlarının yanı sıra, mevcut çadır kentlerin alt ve üst yapı tesisat malzemelerini tedarik ettik. Üst kuruluşumuz TOBB'un İş Dünyası Kalıcı Konut Seferberliği Kampanyası’na nakdi destekte bulunduk. Depremin ardından en acil ihtiyaçlardan biri haline gelen tuvalet kabinlerini temin ederek hızlıca bölgeye ulaştırdık. Bir Kira Bir Yuva kampanyası kapsamında ailelere kira desteği verdik. Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Hatay/İskenderun’da toplamda 10 bin kişilik iftar yemeği organizasyonu gerçekleştirdik. Malatya’daki 1000 depremzedeye ve İstanbul’a göç eden 20 depremzedeye market çeki desteğinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte de yardım çalışmalarını takip ederek elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz. Yeni yapılar oluştuğunda ise sektör olarak malzemelerin hızlı tedarikini organize ederek ailelerin bir an önce kendi evlerine kavuşmalarını sağlayacağız. Millet olarak nasıl ilk günden itibaren tek yürek olarak deprem bölgelerine koştuysak, evini kaybeden her yurttaşımız yeniden ev sahibi olana, düzenini, işini kurana kadar destek olmayı sürdüreceğiz." dedi.


Sektörün en önemli buluşma noktası olan UNICERA Fuarı ile ilgili de konuşan Yıldırım; "Bildiğiniz gibi sektörümüzün en önemli etkinliği olan UNICERA Fuarı’nı son 2 yıldır UNICERA A.Ş çatısı altında, yine TSF ile iş birliği içerisinde organize ediyoruz. Fuarımız yeni organizasyonun da etkisiyle büyük bir ivme kazandı. Bir yandan fuarımızın dünyanın en büyüğü yapma hedefimize hizmet etmek adına yabancı katılımcılarımızın da sayılarını artırmaya çalışıyoruz, nitelikli katılımcılarla fuarımızı büyüterek kısa sürede hedefimize ulaşmış olacağız. Yaşanan ekonomik darboğazda, firmalarımızın uluslararası arenalardaki rekabet gücünü artırmak adına yabancı ziyaretçileri artırmaya yönelik çalışmalarımızı da hızla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl yabancı ziyaretçilerimizin oranı %30 seviyelerine ulaştı, bu yılki fuarda bu oranı %50’lere çıkarmayı hedefliyoruz. Umarım ki çalışmalarımızın meyvelerini bu yılki fuarımızda toplayarak, sektörümüze nefes aldırmayı başarırız." dedi.

Dernek yönetim ve denetim kurulları için asil ve yedek üye seçiminde, TİMDER Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Adanalı ve Baki Kartalkaya tarafından verilen öneri listesi oy birliğiyle kabul edildi.

Sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşu olarak 33 yılı geride bırakan TİMDER’in 2023-2025 dönemi yeni yönetim kurulunda görev alacak isimler belirlenmiş oldu.

Genel Kurul’un ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısında TİMDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Kemal Yıldırım, Başkan Yardımcılığına Çiğdem Aras, Deniz Cenk Kaya ve Muhasip Üyeliğe ise Cemal Kır seçildi.

TİMDER 2023-2025 Yönetim Kurulu Asil Üye Listesi
Kemal Yıldırım (Akış Yapı Malzemeleri) - Yönetim Kurulu Başkanı
Çiğdem Aras (Aras Global) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Deniz Cenk Kaya (Kombi Klima Shop) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Cemal Kır (Engin Yapı) - Muhasip Üye
Ali Rıza Canik (Entaş End. Ür. A.Ş.) - Yönetim Kurulu Üyesi
Alper Adanalı (Krom Banyo ve Mutfak) - Yönetim Kurulu Üyesi
Aydın Eşer (Isı Malzemeleri A.Ş.) - Yönetim Kurulu Üyesi
Aydoğan Avan (Avrupa Seramik) - Yönetim Kurulu Üyesi
Kemal Çelik (Evdema Yapı Malzemeleri) - Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet Okan Çalışkan (İstek Mimari Çözümler) - Yönetim Kurulu Üyesi
Mustafa Şahin (Sema İnşaat) - Yönetim Kurulu Üyesi
Özkan Yüksel (Drabe Yapı ve Endüstri Ürünleri) - Yönetim Kurulu Üyesi
Sercan Karahan (Emek Yapı) - Yönetim Kurulu Üyesi
Serdar Dönmez (Dönmez Yapı) - Yönetim Kurulu Üyesi
Yücel Baran (Baran Mühendislik) - Yönetim Kurulu Üyesi

TİMDER 2023-2025 Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi
Adem Yıldıray Yılmaz (Göksu Yapı) - Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet Gediz Tatar (Alonson Yapı İnşaat) - Yönetim Kurulu Üyesi
Baki Kartalkaya (Ural İnşaat) - Yönetim Kurulu Üyesi
Güney Demir (DMR Yapı Malzemeleri) - Yönetim Kurulu Üyesi
Ilıcan Gaziler (Gaziler Yapı Malzemeleri) - Yönetim Kurulu Üyesi
Muzaffer Saat (RD Art Seramik) - Yönetim Kurulu Üyesi
N. Begüm Kıratlılar Mollalar (Tempus İklimlendirme) - Yönetim Kurulu Üyesi
Özbay Ata (Özbay İnşaat) - Yönetim Kurulu Üyesi
Özgür Dikkaya (Dikkaya Teknik Malzeme) - Yönetim Kurulu Üyesi
Tolga Can (Tolga Sıhhi Tesisat Malzemeleri) - Yönetim Kurulu Üyesi
Uğur Kalay (İz Seramik) - Yönetim Kurulu Üyesi
Yeşim Kurt Şengün (Kurt Yapı) - Yönetim Kurulu Üyesi

TİMDER 2023-2025 Denetim Kurulu Üye Listesi
Can Şakarer (Bahar Yapı Malzemeleri)
M. Ferhan Özkalp (Yütaş Yapı Ürünleri)
Y. Ali Tung (Ge-Ti İnşaat ve Sanayi Malzemeleri)

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.