ISK-SODEX Arena’da Türkiye’nin En İyi Ustaları ve Geleceğin Usta Adayları Yarışacak

20 Temmuz 2023 Perşembe

Sektörden Haberler
ISK-SODEX Arena’da Türkiye’nin En İyi Ustaları ve Geleceğin Usta Adayları Yarışacak
ISK-SODEX Arena’da Türkiye’nin En İyi Ustaları ve Geleceğin Usta Adayları Yarışacak

Organize edildiği her yıl dünyanın dört bir yanından konusunda uzman sektör profesyonelleri, katılımcıları ve ziyaretçileri ile iklimlendirme sektörünün geleceğine ışık tutan ISK-SODEX İstanbul bu yıl da dikkatleri üzerine çekecek. Oluşturduğu ticaret hacmi ile firmaların uluslararası pazara açılmasına olanak tanıyan, iklimlendirme alanındaki son gelişmeleri takip etmek isteyen sektör profesyonellerine birçok yeniliği bir arada sunan fuar; özel olarak hazırlanan ISK-SODEX ARENA alanında gerçekleşecek yarışmalarla da ziyaretçilerine renkli anlar yaşatacak. Fuarın ilk iki gününde sektörde çalışan ustalar kombi ve radyatör montajı üzerine, son iki günde ise geleceğin ustaları olmak isteyen lise öğrencileri klima montajı üzerine yarışacak.

Ustalar yeteneklerini sergileyecek
ISK-SODEX İstanbul kapsamında gerçekleşecek Ustalar Ligi yarışmasında 5 turda toplamda 10 usta yarışacak. Warmhaus, Formül Plastik, Rothenberger, Giacomini Unival, Yıldırım Klima markalarının sponsor olduğu yarışma için öncelikle www.sodex.com.tr/ web sitesinde çoktan seçmeli bir sınav yapılacak. Ustaların mesleki yeterlilik özelinde belge / belge numarası ile başvuru yapabileceği sınav 7 Ağustos 2023’te fuarın web sitesinde aktif olacak.  Online olarak gerçekleştirilecek sınavda yer alan 10 soruyu en doğru ve en hızlı şekilde bitiren 10 usta finalist olarak 25-28 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek ISK-SODEX ISTANBUL’daki pratik uygulama etabına katılmaya hak kazanacak. 5 turdan oluşan pratik uygulama yarışmasında 10 finalist, sponsor firmalar tarafından sağlanan ekipmanlar ile zamanlama, doğru montaj, projeye uygunluk ve estetik kriterleri değerlendirme kriterleri kapsamında kombi ve radyatör montajı uygulaması gerçekleştirecek. Değerlendirmeleri sponsor firmalardan ve ISKAV’dan olacak şekilde yaklaşık 7 jüri üyesinin yapacağı yarışmada dereceye giren ilk 3 ustaya da ödülleri takdim edilecek.

Fuarda geleceğin ustaları da yarışacak
Sektörün tüm bileşenlerini aynı çatı altında buluşturan yapısıyla bir deneyim merkezi konumunda bulunan ISK-SODEX İstanbul, “Geleceğin Ustaları” başlığı altında düzenleyeceği yarışma ile de lise öğrencilerine hünerlerini sergileme fırsatı sunacak. Fuarın son iki gününde Warmhaus, Formül Plastik, Rothenberger, Giacomini Unival, Yıldırım Klima markalarının sponsorluğunda gerçekleşecek yarışmada lise öğrencileri klima montajı gerçekleştirecek. Geleceğin Ustaları’nda yarışacak öğrenciler Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. ve ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) tarafından belirlenecek. Ayrıca yarışan öğrenciler sponsor firmalardan ve ISKAV’dan olacak şekilde jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. İlk ikiye girecek okula klima hediye edilecek.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.