Kalesinterflex’e iF Design Award 2024 Ödülü

12 Mart 2024 Salı

Sektörden Haberler
Kalesinterflex’e iF Design Award 2024 Ödülü
Kalesinterflex’e iF Design Award 2024 Ödülü
Kalesinterflex’e iF Design Award 2024 Ödülü
Kalesinterflex’e iF Design Award 2024 Ödülü

1954 yılından beri dünyanın en prestijli ve en büyük tasarım yarışmaları arasında gösterilen iF Design Award 2024'ün kazananları belli oldu. Yaklaşık 11 bin başvurunun yapıldığı bu yarışmada; sakin, modern ve doğal öğeleri ustalıkla bir araya getirerek benzersiz bir deneyim sunan dünyanın ilk ve en büyük porselen plakası Kalesinterflex'in Earth Koleksiyonu, iF Tasarım Ödülü'nün sahibi oldu.

Masalara, banyo ve mutfak tezgahlarına entegre olarak fonksiyonel kullanım ve bütünsel bir tasarım sunan Kalesinterflex porselen plakadan üretilen Earth Koleksiyonu, tüm profesyonellerin ve dekorasyon tutkunlarının hayallerine göre şekilleniyor.

Doğallığın, dinginliğin ve modernliğin mükemmel birleşimi
İnovasyonun, tasarım ve estetikle birleştiği Kalesinterflex’te, doğadan ilhamla geliştirilen ürünler kullanıldığı mekana kattığı incelik, zarafet ve rafine bir zevk katarak, eşsiz bir atmosfer yaratıyor.

Doğallık, dinginlik ve modernlik unsurlarının mükemmel birleşimini sunan Earth Koleksiyonu, estetik ve teknolojiyi aynı mekanda buluşturan Rapolano ve Travertine ürünleri ile mekanlarda büyük etki yaratıyor.

Doğal taş dokularını gerçek formunda eksiksiz yansıtan yüzeyleri ile damar kesim ve çapraz kesim traverten desenleri sunarken, her renk ve dokuya mükemmel uyum sağlayan Rapolano ve beton yüzeyleri ile yaşam alanlarının mimarisini belirleyen bu özel seriler, mekanınızdaki uyum ve bütünlüğü en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı.

Mekanları baştan yaratan, Türkiye’nin ilk ve en büyük porselen plakası Kalesinterflex
Türkiye’de üretilen, dünyanın ilk ve tek en büyük porselen olan Kalesinterflex, büyük ebatlarına rağmen dayanıklı yapısı ve sunduğu eşsiz estetik tasarım olanakları ile seramik ve dekorasyon alanlarındaki tüm beklentileri karşılıyor. Büyük ebatlı porselen plaka üretiminde yeni bir geleceğin kapısını aralayan Kalesinterflex, mimarinin geleceğini yeniden şekillendiren devrim niteliğindeki yenilikleriyle de öne çıkıyor.

Porselen plaka kullanımını alışılagelmiş iç ve dış cephe duvarları ile yer kaplamalarının ötesine taşıyan Kalesinterflex; mutfak tezgahlarından mobilya kaplamalarına, kadar birçok alanda da kullanımı mümkün hale getiriyor. Antibakteriyel özelliğinin yanında, esnekliğiyle birçok farklı alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan Kalesinterflex; ayrıca ısıya, darbeye, çizilmeye dayanıklı yapısı, desen ve yüzey çeşitliliği, desenlerin 3D ile desteklenmesi gibi nitelikleriyle de sektörün geleceğine öncülük ediyor.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.