UNICERA, 126 Ülkeden 100 Bin Ziyaretçi Ağırlayacak

02 Mart 2017 Perşembe

Sektörden Haberler
UNICERA, 126 Ülkeden 100 Bin Ziyaretçi Ağırlayacak
UNICERA, 126 Ülkeden 100 Bin Ziyaretçi Ağırlayacak

UNICERA İstanbul 2017-Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 8-12 Mart tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenecek. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı UNICERA, 4 kıtadan 15 bini yabancı, 100 bin profesyonel ziyaretçi hedefi ile gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en kapsamlı alım heyeti organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak fuar, Ekonomi Bakanlığının da desteği ile 15 ülkeden katılımcı ve 40 ülkeden gelecek alım heyetlerinin katılımı ile yapılacak.

126 ülkeden profesyonel ziyaretçi
CNR Holding Kuruluşu İstanbul Fuarcılık, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemeleri Derneği (TIMDER) iş birliğinde organize edilecek fuarda 126 ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırlanacak. ABD, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya olmak üzere, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya, Bosna, Kosova, Çin, Rusya, Ukrayna, Türki Cumhuriyetler, Mısır, Libya, Fas, Cezayir, Suudi Arabistan, Katar, BAE, Umman, Ürdün, Lübnan, İran, Suriye, Irak, İsrail gibi çok sayıda ülkeden gelecek yabancı alım heyetleri, katılımcılarla B2B Eşleştirme Programı kapsamında ikili görüşmeler yapacak.

Fuar, İtalya’nın önde gelen tasarım firması Digital Design SRL, Portekiz’in küresel seramik üreticisi Mota II Solçoes Ceramicas, İspanya’nın vitrifiye üretiminde önde gelen firması Dimix Sanitary Applications gibi sektör öncülerinin katılımı ile düzenlenecek. Aralarında Almanya, İtalya, Portekiz, Çin, Tayvan, Hong Kong Hindistan, İran’ın da bulunduğu 15 ülkeden fuara katılacak firmalar, UNICERA’da yeni ürün ve modellerini sergileyecek.

Sivil toplum kuruluşlarından fuara tam destek
İspanya Banyo Ekipmanları Derneği (ASEBAN), Confindustria Ceramica İtalia (EDI. CER SPA), Endüstriyel Tasarımcılar Derneği, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği,  Denizli Ticaret Odası, Denizli Sıhhi Tesisatçılar Odası, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Sıhhi Su Tesisat Kalorifer Derneği, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, İzmir İnşaat ve Malzemeleri Derneği, Bozöyük Mimar Sinan Meslek Lisesi, Aksaray ticaret ve Sanayi Odası, Ankara Sıhhi tesisatçılar Odası, Bozöyük Ticaret ve Sanayi Odası ve Mustafakemalpaşa Ticaret sanayi Odası gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve eğitim kurumlarının katılacağı UNICERA, ihracata yönelik yeni işbirliklerinin de başlangıç noktası olacak.

Fuar kapsamında gerçekleştirilecek Su Medeniyetleri Sergisi, Seramik Sergisi ve engelli sanatçı Semra Çelik’in resimlerinden oluşan sergiye ilginin büyük olması bekleniyor.Banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi ürün gruplarının sergileneceği fuar, 12 Mart’a kadar devam edecek.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.