ES

Kısa bir ara...

23 Haziran 2017

Sektörümüzün kıymetli paydaşları, TİMDER’e gönül vermiş değerli meslektaşlarım, öncelikle 29 yıllık bir deneyim birikimi olan sektörümüzün dinamosu TİMDER’de verilen her görevi yerine getirmekten dolayı duyduğum mutluluğu sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum. Uzun yıllardır çeşitli bir çok görevi üstlendikten sonra 2015-2017 döneminde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine layık görülmenin onuruyla Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla birlikte özenle çalıştık. Omuzlarımızda ülkenin lokomotif sektörünün dinamosu olan bir sivil toplum örgütünün yüküyle iki yıl boyunca gerekirse iş ve özel hayatımızdan feragat ederek titizlikle bir çok faaliyet gerçekleştirdik.

Dönemim boyunca ilk önceliğim her zaman eğitim oldu. Sektörümüzün eğitim misyonunu 13 yıldır gururla üstlenen TİMDER Akademi’nin gelişimi için uğraştık. 2016 eğitim döneminde günümüzün artık bir teknoloji çağı olduğu ve içinde yaşadığımız şehrin şartları gereği bir yere ulaşımın ne kadar zor olduğunun farkında olarak “Online Eğitim” uygulamasını hayata geçirdik.
Pilot uygulama olarak başlattığımız çalışmanın ilerleyen yıllarda daha da geliştirilerek devam edeceğine inancım tamdır. Ayrıca 2015 yılında başlattığımız Ferdi Burs uygulaması ile burs verdiğimiz öğrenci sayımızı 76’dan 96’ya çıkartıp 27 öğrenci için ek burs potansiyeli oluşturduk.

Eğitim çalışmalarımızın bir diğer bölümü olan TİMDER – İstanbul Üniversitesi Meslek Yüksekokul Projesi kapsamında eğitim gören öğrenci sayımızı 18’den 35’e çıkarmanın mutluluğunu yaşadık.
Derneğimizin en önemli faaliyeti olan UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nı 2017 yılında CNREXPO’ya taşıyarak uzun yılların ardından fuarımıza yeni bir heyecan kattık. Bu geçiş sürecinde zor, meşakatli bir dönem yaşadık ancak Federasyonumuz ve Yönetim Kurulumuz olarak bu işten alnımızın akıyla çıkarak başarılı bir fuar süreci yaşadık.

Herzaman çağa ayak uydurmanın bir gereklilik olduğu inancını savunarak teknolojik gelişmelereden uzak kalmayarak derneğimizin gelişimi için her türlü çalışmayı yaptık. Bu çalışmalardan biri artık hayatımızın vazgeçilmezi olan akıllı telefonlarımız ve tabletlerimize uyumlu bir web sitesi çalışmasıyla timder.org.tr yenilendi.

Iki yıllık görev süremiz boyunca Yönetim Kurulumuz ile birlikte birçok üyemizi ziyaret ederek sektörle ilgili sorunlarını dinledik. Edindiğimiz bu bilgiler ışığında sektörümüzün birlik beraberliği adına “TİMDER Sektör Toplantıları” organize ederek sektörün ortak sorunlarını tespit etmek için bir araya geldik. Ortaya çıkan sorunlar ve çözüm önerileri doğrultusunda bir yol haritası belirledik. Biliyorum ki yeni Yönetimimiz başlattığımız bu çalışmayı sektörümüzün yararlanabileceği çok faydalı bir noktaya taşıyacaktır.

Arkamızdan  gelen neslin ülkemiz için gelecek olduğuna inancımız ne kadar tamsa, büyüklerimizin tecrübelerinin de geleceğe yön vermekte o kadar kıymetli olduğunun bilinciyle “TİMDER Sektör Duayeni Sohbetleri” organize ederek sektör büyüklerimizin deneyimlerini dinleme şansına sahip olduk.

Iki yıl öncesine dönüp baktığımda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildiğimde omuzlarımdaki yükün büyüklüğü ve sektörümüze hizmet edecek olmanın heyecanını hatırlayıp, bu zorlu ama bir o kadar da keyifli yolculukta omuz omuza çalıştığımız Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla çok değerli işlere imza atmanın gururunu yaşıyor ve kendilerine bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sektörümüze hizmet etmenin yaşı ve zamanı olmadığına olan inancımla müsadenizle şimdilik kısa bir ara veriyorum…

YAZI HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.