ES

“En büyük umudumuz genç nesilimiz.”

20 Temmuz 2015

1998 yılından bugüne gururla üyesi olduğum TİMDER’de bu 17 yıl içinde 6 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım ve birçok çalışma komitesinde görev aldım. Değerli derneğimizin 2015-2017 döneminde Başkanlık görevini yüretecek olmaktan dolayı onur duyuyorum.

27 yıllık geçmişinde sektörümüze birçok fayda ve yenilik katan TİMDER gibi bir organizasyonun bir parçası olmak benim için büyük bir şereftir. 30 Nisan 2015 tarihinde yapılan Genel Kurul’da, bugüne kadar birçok başarılı işe imza atan değerli Yönetim Kurulu’muza ve delegelerimize bana bu görevi layık gördükleri için sonsuz teşekkür ediyorum.

Derneğimizin bugünlere gelmesinde büyük emeği geçen başta Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum.

Ticari hayatın her geçen gün zorlaştığı sektörümüzde özel ve güzide bir sivil toplum kuruluşu olan derneğimizi çok daha iyi noktalara getirmek için durmaksızın çalışmamız gerekiyor. Bu konuda en büyük umudumuz arkamızdan gelen bilgili, donanımlı, kaliteli genç nesilimizdir.

Teknolojinin hiç durmaksızın ilerlediği, bilgi paylaşımın her geçen gün daha da kolaylaştığı günümüzde, çağı yakalamak için gençlerimizi var gücümüzle desteklemeliyiz. Sektörümüzdeki genç çalışan potansiyeli yadsınamayacak kadar fazladır, gelişmek ve ilerlemek için yatırımlarımızı bu genç nesile yapmalıyız. Bunun bilinciyle TİMDER olarak sektör çalışanlarımıza ve sektöre yeni girecek gençlerimize TİMDER Akademi kapsamında birçok eğitim olanağı sunuyoruz.

TİMDER olarak 11 yıldır kesintisiz devam ettirdiğimiz TİMDER Akademi kapsamındaki eğitim faaliyetlerimize, bundan sonra çeşitli yenilikler getirerek daha da geliştireceğiz. Eğitimin değerinin ve öneminin bilinciyle faaliyetlerimizin içeriğini zenginleştirmek, çeşitliliğini arttırmak için TİMDER Eğitim Komitesi’yle birlikte yoğun çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Amacımız herzaman sektörümüze yeni ve farkındalık yaratacak faaliyetler sunmak olacak. 

Genç nesile verdiğimiz önemin bir diğer kanıtı olan “TİMDER-İstanbul Üniversitesi Yüksekokul Projesi”nin, 2015-2016 eğitim yılında kapsamını daha da genişletilerek, sağladığı faydanın en yüksek seviyeye taşınması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Genç arkadaşlarımızın, tecrübeli üyelerimiz arasında olgunlaşıp, derneğimizi ileriye taşıcağına olan inancımızla durmaksızın çalışacağız.

Bu zorlu ama bir o kadar da keyifli yolculukta bizlere destek olan tüm sektör temsilcilerimize ve sektörümüzün gelişmesi için gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde bizi sorgusuz destekleyen tüm sektör paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

YAZI HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.