TİMDER’in Yeni Başkanı S. Ertan Sapankaya Oldu

01 Mayıs 2015 Cuma

TİMDER'den
TİMDER’in Yeni Başkanı S. Ertan Sapankaya Oldu
TİMDER’in Yeni Başkanı S. Ertan Sapankaya Oldu
TİMDER’in Yeni Başkanı S. Ertan Sapankaya Oldu
TİMDER’in Yeni Başkanı S. Ertan Sapankaya Oldu

Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği’nin (TİMDER), 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Nisan Perşembe günü, İstanbul Ataşehir’de bulunan TİMDER genel merkezinde yapıldı.

Genel Kurul, Divan Kurulu Üyelerinin seçilmesi ve TİMDER 2013 – 2015 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik’in açılış konuşmasını takiben başladı. Genel kurulda iki yıl görev yapacak yeni yönetim kurulunda yer alacak isimler; Aydın Eşer, Bahadır Yıldırım, Cemal Kır, S. Ertan Sapankaya, Harudyun Biberyan, Kemal Çelik, Kemal Yıldırım, M. Ali Yedek, Mehmet Arslan, Serdar Dönmez, Süleyman Karahan olarak belirlendi.

Genel kurul sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda TİMDER’in 2015 – 2017 dönemi Başkanı S. Ertan Sapankaya seçildi. Toplantıda  Başkan Yardımcıları da Kemal Yıldırım, Serdar Dönmez ve Aydın Eşer olarak belirlendi.

Kemal Çelik: “TİMDER, satıcı ve üretici arasında her zaman denge unsuru olacak.”

TİMDER Yönetim Kurulu 2013 – 2015 dönemi Başkanı Kemal Çelik, genel kurul toplantısında yaptığı konuşmasında; Türkiye’nin lokomotifi olan inşaat sektörünün büyümesinin öneminin altını çizdi. Sektörün gelişmesinin en önemli konusunun eğitim olduğunu belirten Çelik, TİMDER Akademi kapsamında 11 yıldır kesintisiz gerçekleşen eğitim faaliyetlerinin yanı sıra bu yıl hayata geçen İstanbul Üniversitesi Yüksekokul Projesi’nin sektör için değerini vurguladı.

Çelik konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Sektörün işleyişinde satıcı ve üretici arasında her zaman bir denge unsuru olan, sorumluluğunu başarıyla taşıyan ve daima taşıyacak olan, önümüzdeki dönemde de yönetim kurulu üyesi olarak görev alacağım TİMDER’in yeni yönetim kurulu üyeleri ve başkan adayını şimdiden en içten dileklerimle kutluyorum. “

S. Ertan Sapankaya: “TİMDER’in geleceğini gençler belirleyecek.”

TİMDER Yönetim Kurulu 2015 – 2017 dönemi Başkanı S. Ertan Sapankaya; konuşmasına 27 yıllık bir geçmişin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. TİMDER’in geleceğinin gençler olduğunu ifade eden Sapankaya, bu potansiyelin içimizde fazlasıyla olduğunu vurguladı.

Sapankaya sözlerini “Genç TİMDER’in büyüyerek, Derneğimizin geleceğini oluşturacağına güvenimiz tamdır. Biz de bu yönetimimizde tecrübe ile gençliği harmanlayarak, geleceğin TİMDER’ini yaratmak için çalışacağız.” şeklinde noktaladı.

Görevi 2013 – 2015 dönemine Başkanlık eden Kemal Çelik’ten devir alan ve uzun yıllar TİMDER’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ertan Sapankaya; PİMAŞ’ta 16 yıl profesyonel yöneticilik yaptıktan sonra 1996 yılında Sesa Yapı Malzemeleri’ni kurdu. 1957 İstanbul doğumlu olan Sapankaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.