TİMDER "Ekonomi Sohbetleri"nde Mahfi Eğilmez'i Konuk Ediyor

07 Eylül 2018 Cuma

TİMDER'den
TİMDER

TİMDER, Ekonomi Sohbetleri’nde ülkemizin önde gelen ekonomistlerinden Mahfi Eğilmez'i konuk ediyor.

“Türkiye ve Dünya Ekonomisi; Güncel Analiz” başlığı ile 09 Ekim Salı günü saat 15.00’de, Dedeman Hotel İstanbul Gayrettepe’de gerçekleşecek konferansta ekonomiye bakış kapsamında; küresel sistem, ABD potansiyeli, Euro bölgesi, Çin, ticaret savaşları, Asya’nın çöküşü ve yükselişi, piyasalar, Türkiye’de ve Dünya’da şoklar, Türkiye ekonomisi, dış finansman, yapısal reformlar, yeniden yapılanma, kurlar ve tahminler gibi konulara değinecek olan Eğilmez, TİMDER Üyelerinin ekonomiye yönelik sorularına da yanıt verecek.

Etkinliğe katılım için sitemizdeki Etkinlik Takvimi içinden formu doldurmanız yeterlidir.

 

 

Mahfi Eğilmez

Mahfi Eğilmez (1950, İstanbul) Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Kamu Maliyesi bölümünde doktora yaptı.

1972 yılında Maliye Müfettiş Muavini olarak başladığı kamu hizmetinde Maliye Müfettişi, Gelirler Genel Müdür Yardımcısı, Hazine Kamu Kurumları ve İştirakleri Daire Başkanı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşar Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Başmüşaviri ve Hazine Müsteşarlığı Müşaviri olarak görev yaptı.

1997 yılında Hazine Müsteşarlığı’na atandı. 1997 yılı sonunda kamu hizmetinden ayrıldı. 1997 – 2006 yılları arasında özel kesimde çeşitli banka ve mali sektör kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi ve başkanı olarak görev yaptı. 2006 yılında bu görevlerinden ayrıldı. 2001 ile 2010 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, 2010 ile 2018 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ekonomi politikası dersi okuttu.

Halen Altınbaş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ekonomi politikası dersleri veren Eğilmez, www.mahfiegilmez.com adlı sitesinde düzenli yazı yazıyor. 2016 yılına kadar NTV ve CNBCe televizyonlarında çeşitli ekonomi programlarını sundu. 2018 yılına kadar NTV’de NTVPara programında Servet Yıldırım ile Türkiye ve dünya ekonomisinde öne çıkan gelişmeleri değerlendirdi. Özel ilgi alanı olan Hitit tarihi konusundaki araştırmalarını makale ve kitap olarak yayımlıyor.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.