Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği TİMDER’i Ziyaret Etti

07 Ağustos 2014 Perşembe

TİMDER'den
Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği TİMDER’i Ziyaret Etti

SSTD (Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği), 4 Nisan 2014 tarihinde TİMDER’e ziyaret gerçekleştirdi.

SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz, Başkan Yardımcısı Sinan Meriç ve Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Tuncer’in katıldığı görüşmede ev sahipliğini TİMDER Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli ve Naz Bölükbaşı yaptı.

Görüşmenin öne çıkan gündemi; sektöründe dünyanın en büyük ikinci uluslararası fuarı olan ve TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) tarafından TSF (Türkiye Seramik Federasyonu) ve TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) işbirliği ile organize edilen UNICERA’da (Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı)  kurulum ve söküm aşamasında karşılaşılan sorunlar oldu.

SSTD Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Tuncer, TİMDER Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli’ye UNICERA fuarında stand konstrüksiyon firmalarının karşılaştığı sorunları aktardı. TİMDER Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli fuar alanlarında yaşanılan sıkıntılardan haberdar olduklarını ve bu konuda toplantılar düzenlediklerini, dernek olarak destekledikleri fuarları düzenleyen çevreler ile de bu konuda birlikte çalıştıklarını söyledi.

SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz, TİMDER ile gerek stand konstrüksiyon konusunda, gerek fuar alanlarındaki iş güvenliği konusunda, gerekse fuarın imajını yükseltici unsurlar konusunda işbirliği yapılabileceğini belirtti. Yapılan görüşme sonucunda; fuar alanındaki stand dekorasyon uygulamalarında birlikte hareket edilerek hem katılımcıların hem de stand dekorasyonu yapan firmaların ve fuarın toplam kalitesini yükseltme konusunda işbirliğinin büyük fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.

Gerçekleştirilecek işbirliği kapsamında SSTD, üyelerine ve sektördeki firmalara emniyet ve iş güvenliği kurallarına uymaları konusunda telkinde bulunacak. TİMDER de stand konusunda destek talep eden üyelerine SSTD üyeleri ile çalışmaları konusunda tavsiyede bulunacak.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.