Cem Seymen TİMDER Ekonomi Sohbetleri'nde

11 Ekim 2022 Salı

TİMDER'den
Cem Seymen TİMDER Ekonomi Sohbetleri'nde

Cem Seymen, 21 Ekim Cuma günü saat 15:00'de, Dedeman Hotel İstanbul Gayrettepe’de TİMDER Ekonomi Sohbetleri'ne konuk oluyor.

Gazeteci Semiha Şahin'in moderatörlüğünde, "Ekonomide Yakın Gelecek Beklentileri" teması etrafında şekillenecek konferansta TİMDER Üyelerinin ekonomiye yönelik soruları da ele alınacak.

Konferansta ele alınacak konu başlıkları:
-Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler
-Ekonomide yakın gelecek beklentileri
-Eğitim, üretim, katma değerli üretim
-Bilim, inovasyon, yazılım, kodlama ekonomisi
-Yeni nesil tüketici eğilimleri

Cem Seymen
Bilkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra City University of New York’ta Siyasal Ekonomi ardından da New York Üniversitesi’nde Televizyon Yayıncılığı eğitimi aldı. Öğrencilik yıllarında New York Başkonsolosluğu’nda 6 yıl boyunca görev yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra BRT Televizyonunda ekonomi muhabiri olarak çalışmaya başladı. Kanal 9’da kendi hazırladığı metinlerle İngilizce haber spikerliği ve dış haberler muhabirliği görevlerini aynı anda yürüttü. Sonrasında Beykent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

CNN TÜRK Ekonomi Servisi’nde çalışmaya başladığı günden bu yana dünyadaki dev bütçeli şirketlerin tepe yöneticileri ve Türkiye’nin önde gelen işadamları ile ses getiren röportajlara imza attı. Davos Ekonomik Forumu ve Uluslararası Para Fonu IMF toplantılarında CNN Türk’ü temsil etti. Şu anda CNN Türk'te ekonomi ve finans haberlerini sunuyor. Haber spikerliğinin yanı sıra “Para Dedektifi” programıyla bilim, teknoloji, eğitim, inovasyon, üretim, tarım ve hayvancılık alanlarında araştırmalara imza atıyor.

Kayıt Formu

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.