VitrA ve Artema’nın En Yeni Ürünleri, UNICERA’da Sergilendi

13 Şubat 2019 Çarşamba

Sektörden Haberler
VitrA ve Artema’nın En Yeni Ürünleri, UNICERA’da Sergilendi
VitrA ve Artema’nın En Yeni Ürünleri, UNICERA’da Sergilendi
VitrA ve Artema’nın En Yeni Ürünleri, UNICERA’da Sergilendi
VitrA ve Artema’nın En Yeni Ürünleri, UNICERA’da Sergilendi
VitrA ve Artema’nın En Yeni Ürünleri, UNICERA’da Sergilendi

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, VitrA ve Artema markalarının en yeni ürünlerini, her zaman olduğu gibi ilk kez 5-9 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenen UNICERA’daki standında sergiledi. Banyo gereçlerinden karoya, armatürlerden yıkanma alanlarına, zengin bir yelpazenin sunulduğu stant, son 2 yıldır olduğu gibi yine konteynerler kullanılarak tasarlandı. Sürdürülebilirliğe vurgu yapmak üzere konteynerlerle oluşturulan stant, dünya çapında mükemmelliğin sembolü olarak kabul edilen iF’ten ödül aldı.

Banyonun sınırlarını zorlayan tasarımlar
Bu yılın en dikkat çekici yenilikleri, çalışmalarını Milano’da sürdüren iki önemli uluslararası tasarımcının VitrA Tasarım Ekibi ile birlikte geliştirdiği yeni banyo serileri oldu. Terri Pecora’nın imzasını taşıyan Plural ve Claudio Belli’nin tasarladığı Equal, banyonun sınırlarını zorluyor. Henüz pazara sunulmadan, dünyanın en değerli tasarım ödüllerinden iF, Good Design ve Edida’yı almaya hak kazanan Plural, banyoyu bir sosyalleşme alanı olarak yeniden tanımlıyor. Yalın bir tasarıma sahip Equal ise metal, seramik ve ahşabın uyumuyla basit bir düzen içerisinde karakteristik bir banyo mekanı yaratıyor.

VitrA fuarda, banyoda tasarım bütünlüğü sağlamak üzere dönüşen yeni ürünlerini de sergiledi. Özel bir malzeme olan solid stone ile üretilen V-Stone duş tekneleri, yüzeylerdeki doğal taş görünümünü duşta da sürdürüyor. V-Stone’da, metalin yanı sıra, solid stone sifon kapağı seçeneği de bulunuyor. Camdan üretilen Vetro kumanda panelleri ise siyah ve beyazın yanına eklenen bej ve vizon alternatifleriyle, banyonun ambiyansıyla uyum sağlayacak renklere bürünüyor.

Zamana meydan okuyan karolar
Dünya lansmanı Bolonya’daki Cersaie Fuarı’nda yapılan ve Türkiye’de ilk defa UNICERA’da sergilenen VitrA’nın en yeni karo koleksiyonları, ColorCode ve Natural Stone temaları altında sunuluyor. Banyoda rengi teşvik etmek ve zamana meydan okuyan banyolar tasarlayabilmek için VitrA Tasarım Ekibi’nin geliştirdiği mode renk kombinasyon sistemi ile geleneksel karo desenlerini yeniden yorumlayarak modern mekanlar yaratan retromix koleksiyonu da ilk kez UNICERA’da görüldü. 

Armatür ve banyo aksesuarlarında VitrA imzası
Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, bu yıl sektör profesyonellerinin karşısına bir sürprizle çıktı. VitrA’nın banyo koleksiyonlarıyla uyumlu armatür ve aksesuarlardan oluşan Origin serisi, VitrA markasıyla ilk kez UNICERA’da sergilendi. İnce ve yalın tasarımıyla öne çıkan Origin’in lavabo bataryaları, 4 farklı boyut ve renkte üretiliyor. Krom, mat siyah, fırçalı nikel ve bakır renkleri, banyo bataryalarına da taşınıyor. Seriyle uyumlu banyo aksesuarları ise armatürlerin renklerini takip ediyor.

Artema’dan hayatı kolaylaştıran fonksiyonel çözümler
Bu yıl Artema, daha ince, yalın ve ikonik bir tasarıma kavuşan Brava serisiyle dikkat çekti. Tüm kullanıcılar için güvenli, konforlu ve tasarruflu bir çözüm sunan termostatik banyo ve duş bataryaları da bu yılın öne çıkan ürünleri arasında yer aldı. Q-Line, Flo S, X-Line ve Axe S serilerinin ise kısa, standart ve çanak lavabo bataryalarına ek olarak “large” boyu üretilen armatürleri fuarda sergilendi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.