VitrA Markalı Ürünler, Eczacıbaşı’na İhracatta Çifte Şampiyonluk Getirdi

05 Ekim 2020 Pazartesi

Sektörden Haberler
VitrA Markalı Ürünler, Eczacıbaşı’na İhracatta Çifte Şampiyonluk Getirdi

VitrA markalı ürünlerin dışsatımında görev alan Ekom Eczacıbaşı Dış Tic. A.Ş., seramik sağlık gereçleri ve seramik kaplama malzemeleri kategorilerinde 2019’da en çok ihracat yapan şirket seçilerek iki büyük ödül almaya hak kazandı.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin “2019 İhracat Şampiyonları Ödülleri” kapsamında, ihracatta üstün başarı gösteren şirketlere ödülleri çevrimiçi düzenlenen törenle verildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin de katıldığı törende, geçtiğimiz yıl da her iki kategorinin şampiyonu olan VitrA adına ödülleri Eczacıbaşı Yapı Gereçleri CEO’su Özgen Özkan ve VitrA Karo CEO’su Hasan Pehlivan aldı.

Seramik sağlık gereçleri, kaplama malzemeleri ve sofra eşyalarında son 20 yılın en yüksek ihracatının gerçekleştirildiği 2019 yılının verilerine göre; Türkiye seramik sağlık gereçleri ve kaplama malzemeleri ihracatında Avrupa’da 3. ve dünyada 5. sırada yer alıyor. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, sektörünün ilk ihracatını yapan kurumu olarak, ülkemizin toplam seramik sağlık gereçleri ihracatının %50’sinden fazlasını gerçekleştiriyor. VitrA Karo ise AB ülkelerine yapılan karo seramik ihracatında birinci sırada yer alıyor.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.