VitrA - Tom Dixon İşbirliğine iF’ten Altın Ödül

21 Nisan 2022 Perşembe

Sektörden Haberler
VitrA - Tom Dixon İşbirliğine iF’ten Altın Ödül
VitrA - Tom Dixon İşbirliğine iF’ten Altın Ödül

Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği Liquid Koleksiyonu’na ilk ödül, yılın başında ünlü Wallpaper* dergisinden geldi. VitrA’nın en yeni koleksiyonundaki karolar, geçtiğimiz günlerde de Red Dot: Product Design 2022 kapsamında ödül almaya hak kazandı. Liquid bu kez de tüm dünyada sıra dışı tasarımların simgesi kabul edilen iF’ten çifte ödül aldı. 23 ülkeden 75 uzmanın yer aldığı jüri, koleksiyondaki karoları iF Design Award 2022’nin “Tekstil/Duvar/Zemin” kategorisinde ödüle layık gördü. Liquid'in banyo ürünleri ise 57 ülkeden yapılan 11 bin başvuru arasından yalnızca 73’üne verilen altın ödüllerden birinin sahibi oldu. VitrA 2018 yılında da seramik serisi Stix ile iF’in altın ödülünü almaya hak kazanmıştı.

VitrA, tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla işbirliği yapıyor. Son olarak Elle Decor dergisi tarafından İngiltere’de “Yılın Tasarımcısı” seçilen Tom Dixon ile Liquid Koleksiyonu’na imza attı. İngiltere Kraliçesi tarafından verilen Britanya İmparatorluk Nişanı'na (OBE) sahip Dixon’ın tasarladığı koleksiyonun Avrupa lansmanı Londra’da yapıldı. Kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak Liquid Koleksiyonu’nda, seramik sağlık gereçlerinin yanı sıra, banyo mobilyası, aksesuar ve duvar karoları da yer alıyor.

VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Benzersiz bir banyo deneyimi yaratmak için dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle işbirliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Tom Dixon, Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcıların uzmanlıklarıyla buluşturdu.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.