Vaillant Geleceğin Tesisat Ustalarıyla Buluştu

06 Nisan 2018 Cuma

Sektörden Haberler
Vaillant Geleceğin Tesisat Ustalarıyla Buluştu

Vaillant Türkiye, geleceğin tesisatçılarına Vaillant Tesisat ve Isıtma Sistemleri Eğitimi kapsamında sektördeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri anlattı.

Isıtma ve soğutma sektörünün öncü kuruluşu Vaillant, Bartın Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi’nde düzenlediği Tesisat ve Isıtma Sistemleri Eğitimi kapsamında geleceğin girişimcileri olan öğrencilere sektördeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri anlattı.

Geleceğin tesisat ustalarına sektörü tanıtmayı, yeni teknolojilerle ilgili bilgi vermeyi amaçlayan ve Vaillant Türkiye Teknik & Eğitim Müdürlüğünde görevli Proje Mühendisi Kayahan Kaya tarafından verilen eğitime öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Eğitim kapsamında güncel kombi teknolojileri ve çalışma prensipleri konusunda bilgi paylaşımında bulunuldu. Eğitimde ayrıca, bu ay yürürlüğe giren yönetmelikle hayata geçen ErP Regülasyonu konusunda bilgiler verilip, kombide yer alan komponentlerin fonksiyonları, yüksek verimli pompanın önemi, yoğuşma ve yanma teknolojisi, kazan tipleri ve teknolojileri, kaskad sistemler, yaklaşık ısı kaybı ve boyler hesapları, merkezi sistem projelerinde tesisatta dikkat edilmesi gereken noktalar, ısı pompası teknolojileri gibi konu başlıklarına da değinildi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.