Termo Teknik Önlem aldı, Faaliyetine Devam Etti

15 Mayıs 2020 Cuma

Sektörden Haberler
Termo Teknik Önlem aldı, Faaliyetine Devam Etti

Dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sahip olan Termo Teknik  üretim, satış ve hizmet faaliyetlerine devam ediyor.  Çorlu’da, 6 üretim bandı ve yaklaşık 50 bin m2 kapalı alanda kurulu  bulunan  fabrikasında üretim yapan Termo Teknik, panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli kombi ve kazan serisini Türk tüketicisine sunuyor. Termo Teknik bu özellikleri ile Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor. 

"Faaliyete devam ettik."
Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü  Salim Çetinkurşun, dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını döneminde bir dizi önlem alarak üretime, ihracata ve diğer şirket faaliyetlerine  devam ettiklerini, toplumun tüm kesimleri için zorluklarla dolu olan bu dönemin de ortak kararlılık ve çalışma ile sona ereceğini söyledi.

Termo Teknik’in  pandemi döneminde bir dizi önleme başvurarak çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Çetinkurşun şöyle devam etti:

“Termo Teknik olarak yüksek iş güvenliğine sahip bir firmayız.  Avrupa standartlarını aşan iş güvenliği uygulamalarımız bulunuyor. Kovid-19 salgını döneminde fabrikamızdaki ek önlemler alarak ve üretimi yavaşlatarak, merkez ofisimizi evden çalıştırarak, bayilerimize bilgilendirmeler yaparak faaliyetimizi kesintisiz sürdürdük. Bu dönemin ve etkilerinin kısa sürede sona ereceğine Haziran ayından itibaren çalışma temposunun yükseleceğine inanıyoruz.”

Termo Teknik’in, sağlam finansal yapısı, gelişmiş teknolojisi, köklü geçmişine uygun olarak zor koşullarda da faaliyetini sürdürdüğünü belirten Çetinkurşun pandemi sürecinde alınan önlemleri şöyle sıraladı:

“Kovid-19’un çok hızlı yayıldığı ve insan sağlığını tehdit ettiği ortamda, bir dizi acil önlem aldık. Öncelikle merkez ofisimizde gelişmiş internet altyapısı ile takım ruhunu birleştirerek evden çalışmaya başladık. Fabrikamızda ise, servislerde seyrek oturma, iş yerinde sosyal mesafeyi koruyarak çalışma, iş yerine girerken ateş ölçme, standartlara uygun cerrahi maske kulanma, iş yerinin ve servislerin sürekli dezenfekte edilmesi, dezenfektanların fabrikanın ulaşılabilir bölgelerine konulması gibi önlemleri alarak ve kapasite kullanımını düşürerek faaliyetimizi sürdürdük. Bu aşamada, salgından korunma metodları hakkında kesintisiz bilgilendirme yaptık, iş yeri hekimimiz de kendisine ulaşan farklı sağlık şikayetlerini  dikkatle değerlendirerek gerekli yönlendirmeleri yaptı.  Bu süreçte bazı vardiyaları kaldırdığımız, bazı üretim hatlarını kapattığımız için uzun zamandır yapmaya fırsat bulamadığımız bakım ve yenileme çalışmalarını da devreye aldık. Aldığımız önlemleri gevşetmeden Haziran ayından itibaren  üretim ve diğer faaliyetlerimizi kademeli olarak artırmayı planlıyoruz.”

Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü  Salim Çetinkurşun, pandemi döneminde Tekirdağ Valiliği, Çorlu Kaymakamlığı, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve bölgedeki sanayicilerle eşgüdüm içerisinde başarılı bir çalışma yürütüldüğünü, bu eşgüdümün halen devam ettiğini söyledi.

Bayiler de bilgilendirildi
Termo Teknik’in, panel radyatörün yanı sıra İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ile İngiltere iş dünyasının en prestijli ödülü “The Queen’s Award” sahibi duvar tipi yoğuşmalı kazan EVOMAX’ı  ve yer tipi yoğuşmalı kazan IMAX Türk tüketicisine sunduğunu vurgulayan  Çetinkurşun, bu ürünlerin 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile Türkiye’nin tamamında tüketiciye ulaştığını söyledi.

Kovid-19 salgını döneminde de aileden görülen iş ortakları ile yoğun iletişimin sürdüğünü vurgulayan Çetinkurşun, “Bu süreçte, bayilerimiz ve diğer iş ortaklarımızı korona virüs ve etkilerine ilişkin olarak sürekli bilgilendirdik, bayilerimiz ve müşterilerimizin  sağlık açısından güvenilğini en üst düzeyde almak için çaba harcadık” dedi.

"Bunu da aşacağız."
Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü  Salim Çetinkurşun, Türkiye ve dünyada bir yandan salgın hastalıkla mücadele edilirken, bir yandan da ekonomik küçülme yaşandığını ancak yaşanan zorlukların üstesinden gelineceğine inandığını söyledi.

Termo teknik gibi köklü kuruluşların öneminin böylesi dönemlerde daha da arttığını vurgulayan Çetinkurşun,”Biz geçmişte olduğu gibi bu dönemde de üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz, ülke ekonomisi ve üretimine katkı sunmaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve dünyanın zor günleri de en az kayıpla  atlatacağına olan inancımız tamdır.” dedi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.