Termo Teknik 7’nci Üretim Hattını Devreye Aldı, Fabrikada Yeni Teknolojilerin Ağırlığı Arttı

07 Mayıs 2021 Cuma

Sektörden Haberler
Termo Teknik 7’nci Üretim Hattını Devreye Aldı, Fabrikada Yeni Teknolojilerin Ağırlığı Arttı
Termo Teknik 7’nci Üretim Hattını Devreye Aldı, Fabrikada Yeni Teknolojilerin Ağırlığı Arttı

Çorlu’da, 7 üretim hattı ve yaklaşık 50 bin m2 kapalı alanda kurulu  bulunan “Dünyanın en büyük panel radyatör fabrikası”nda üretimine devam eden Termo Teknik’in Türkiye Ticari Genel Müdürü  M. Emin Kasan,  “2021 yılı Ocak ayında devreye aldığımız 7’nci hattımız ile üretim kabiliyetimizi arttırdık, yıllık 4.5 milyon adet panel radyatör üretim kapasitemiz ile iç piyasanın ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, Çin’den Şili’ye, Avustralya’dan Kanada’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya radyatör ihraç ediyoruz” dedi.

Panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli Premix yoğuşmalı kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunan Termo Teknik, bu özellikleri ile Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor

İç ve dış pazarlardan gelen talep doğrultusunda ileri teknoloji ile üretim yapan fabrikasında yatırımlarına devam eden Termo Teknik’in Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan açıklamalarda bulundu.

Yeni hat
Termo Teknik ‘in müşterilerine en iyiyi sunma perspektifi ile yatırımlarına aralıksız devam ettiğini, üretim kapasitesini arttırdığını ve üretim teknolojisini yenilediğini vurgulayan Kasan, 2021 yılının Ocak ayında 7’nci üretim hattının tamamlanarak devreye alındığını belirterek şunları söyledi:

“Yatırımlara kesintisiz devam etme vizyonumuzun bir parçası olarak dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde fabrikamızda yeni bir üretim hattı inşası devam etmiş ve 2021 yılında hattın inşası sonlandırılarak hat devreye alınmıştır. Yeni hattımız, diğer hatlarımız gibi 80 metre uzunluktadır ve iki yüksek tonaj pres, farklı kaynak işlemleri yapan 11 makine, çeşitli kesme ve döndürme üniteleri ile iki test tank ünitesinden oluşmaktadır. Ayrıca 2 yüksek kapasite boya hattı ve 2 otomatik paketleme hattımız bulunmaktadır.  Ayrıca fabrikamızda çok sayıda indirme-bindirme robotları, forkliftler ve benzeri ekipmanlar mevcuttur. Yılda toplam 4.5 milyon radyatör üretim kapasitesi olan fabrikamızda yatırımlara kesintisiz devam ediyor, daha ileri seviyede İSG (iş Sağlığı Güvenliği) sağlamak ve üretim sürecinde hatayı en aza indirmek amacıyla da son dönemde dijital teknolojiler ile robot teknolojisine yaptığımız yatırımları arttırıyoruz.”

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.