QUA Granite, Fortune 500 Listesinde 22 Sıra Yükseldi

02 Eylül 2022 Cuma

Sektörden Haberler
QUA Granite, Fortune 500 Listesinde 22 Sıra Yükseldi

Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği "Fortune 500 Türkiye" 2021 listesini yayınladı. Aydın’ın Söke ilçesinde yer alan 798.724 m² açık alan ve 170.492 m² kapalı alan üzerine kurulu tesisinde üretim yapan teknik granit sektörünün lideri QUA Granite, listede 22 basamak yükselerek 453. sıraya yerleşti.

Şirketin kurulduğu günden bu yana geçen altı yılda aldığı yolu değerlendiren QUA Granite Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan, “Büyümemizin temelinde doğru zamanda doğru sektörde başlamamızın etkisi çok büyük. Geride bıraktığımız 2021 yılında, Türkiye inşaat pazarını en çok etkileyen konu şüphesiz pandeminin yarattığı olumsuz koşullar oldu. Şirket kültürümüzün önemli yapıtaşlarından biri olan çevik yönetim yaklaşımımız sayesinde; operasyonlarımızı dönüştürdüğümüz ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettiğimiz başarılı bir yılı tamamladık. Değişen rekabet koşulları karşısında risklerimizi minimize etmek için yurt içinde ve yurt dışında satış coğrafyamızı genişlettik. Eş zamanlı olarak etkin bir tedarik zinciri yönetimi oluşturarak üretimde ve kârlılıkta sürdürülebilir bir büyüme elde ettik. Gerçekleştirdiğimiz büyüme ve karlılık oranları; 2020 yılından itibaren aldığımız tedbirler, yürüttüğümüz projeler ve aksiyonların 2021 yılında da istikrarlı bir biçimde devam etmesiyle oluştu. Elde ettiğimiz bu sonuçlar doğrultusunda 2021 yılını gerek hasılat gerekse kâr marjları açısından halka arz sırasında hazırlanan fiyat tespit raporundaki hedeflerin çok üzerinde kapattık. Tüm iş ortaklarımıza ve bu başarının mimarı olan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

2016 yılında kurulan, sektöründe Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci en büyük markası haline gelen QUA Granite, yaşam alanlarına estetik, kalite ve güzellik katmaya devam edecek.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.