Pimtaş'ın Gurur Günü!

24 Şubat 2017 Cuma

Sektörden Haberler
Pimtaş'ın Gurur Günü!

GEPOSB’da kurulu bulunan Pimtaş Plastik İnş. Malz.San.Tic.A,Ş, Okan Üniversitesi ile Ar-Ge Merkezi konusunda işbirliği anlaşması imzaladı.

PİMTAŞ’ın GEPOSB’da ki merkez binasında tören öncesi verilen kokteyle iş dünyası, akademik çevreler  ve bürokrasi kesiminden tanınmış isimler katıldı. Törene, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü İlhan Aydın, Okan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şule Kut, GEPOSB Başkanı Osman Erkan, Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Güner Gürsoy, İŞKUR Müdürü Mehmet Özdemir ve kalabalık bir gurup katıldı.

Bu işbirliği çok önemli
Törende açılış konuşmasını yapan  PİMTAŞ A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, “Üretimde fark yaratabilmek için bilgiye dayalı inovasyon ve nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün burada  toplanma sebebimiz de budur. Ülkemizin öncü kuruluşlarından Okan Üniversitesi ile Ar-Ge ,Proje yönetimi ve eğitim alanlarında işbirliği içinde olacağız. Bu işbirliği bizim için çok önemli.” diye konuştu. Tahmaz, PİMTAŞ ile ilgili olarak da, “40 yılı aşkın sanayi tecrübesiyle 30 bin metrekare kapalı alanda günde 100 ton üretim kapasitemiz bulunmakta. 90 ülkeye ihracat yapmaktayız, yurdumuzun 7 bölgesine inşaat, tarım, turizm ve endüstri alanında 8 bini aşkın ürün çeşidiyle faaliyet göstermekteyiz” dedi.

Birlikte iyi bir ekip olacağız
Açılışta bir konuşma yapan Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut "Üniversitemizin en önemli Ar-Ge merkezlerinden birini PİMTAŞ ile hayata geçireceğiz. PİMTAŞ,  saygın bir aile. Bugün sadece PİMTAŞ değil, ülkemizin de en önemli bir OSB’sinin içerisinde bulunmaktan son derece mutluyum. Bu projenin başarılı olacağına inancım tam. Bunun için iki güvencem var. Birincisi kendimiz; Biz iyi ve başarılı bir üniversiteyiz. Biz Ar-Ge merkezlerine, üniversite sanayi işbirliğine ve Sanayi 4 devrimini nasıl yakalayabiliriz e odaklanmış durumdayız. Biz, birlikte  iyi bir ekip olacağız. İnanıyorum. Plastik sektörünün her alanında üretim, satış ve hizmete kadar uzanan yelpazede kendi yeterliliğini kanıtlamış bir firma ile çalışmak bizim için çok büyük avantaj olacak. “ dedi.

Ar-Ge Binası hayran bıraktı
İçinde bulunduğu PİMTAŞ’ın Ar-Ge merkezi binasına da hayran kaldığını belirten Rektör Kut, “içinde bulunduğumuz binayı hayranklıkla izliyorum. Burada çalışan iş insanlarının çalıştığı yerler firma hakkında da çok şeyler ifade eder. Bu manada PİMTAŞ, yaptığı işi ve başarıyı önemseyen bir kuruluş, üniversitemizin Ar-Ge Merkezi’nin burada açılacak olmasında emeği geçen ekip arkadaşlarıma, PİMTAŞ yönetim kadrosuna çok teşekkür ediyorum   " dedi. Konuşmaların ardından Pİmtaş Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şule Kut, ortak çalışma ve Ar-Ge Merkezini içeren anlaşmaya imza attılar.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.