Pimtaş Plastik Üreten Kadın Platformu Projesiyle Daha Güçlü

31 Mart 2021 Çarşamba

Sektörden Haberler
Pimtaş Plastik Üreten Kadın Platformu Projesiyle Daha Güçlü
Pimtaş Plastik Üreten Kadın Platformu Projesiyle Daha Güçlü

PİMTAŞ, Üreten Kadın Platformu Projesi kapsamında Gebze’deki tesisinde girişimci kadınları ve kamu yetkililerini ağırladı. 30 Mart 2021 tarihinde PİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte projenin önemi üzerinde durularak kadının iş hayatına dahil olmasının taşıdığı değere işaret edildi.

PİMTAŞ’ın topluma değer katan çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek hayata geçirdiği Üreten Kadın Platformu projesinin toplantısına Opet Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Kalav, Kocaeli Sanayi Odası Kadın Girişimciler Bakanı Dilek Çınar ve Sanayi Bölgesi yöneticileri katılım sağladı. Etkinlik kapsamında söz alan Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt: “Kadın girişimciliğini, üreten kadın platformunu temel alan bu etkinlik hem farkındalığın artmasına hem de karşılıklı iletişim içinde fikirlerin paylaşılmasına büyük katkı sağladı. Burada yapılan fikir ve bilgi alışverişleri herkes için ufuk açıcı, cesaretlendirici bir iklim oluşturdu. Bu anlamda kadın girişimciliğinin arttırılması noktasında bütün çalışmaları çok değerli buluyorum.” dedi.

Projemiz ‘Üreten Kadın Platformu’ dönüm noktası olacak 
Özlem Kozankurt ayrıca; ‘Kadının girişimcilikte, sosyal hayatta ve politikada güçlenmesi, üreten kadın ile toplumsal cinsiyet eşitliğin sağlanması heyecanıyla çalışıyoruz. Üreten Kadın Platformu projemizin, yeni fikirleri ile gençlere ve kadınlara ışık olma yolundayız. ‘’Evden Çık Yolun Açık’’ projesi ile kadınları sahaya çağırıyor ‘’Mahalle Kumbara’’ projesi ile ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalar geliştiriyor ve ‘’Mutfağım Bütçem’’ projesi ile çalışmayan kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamalarını hedefliyoruz. ‘Gören Göz’ projesi ile görme engellilere, ‘Sınırsız Wireless’ projesi ile gençlere destek olmaya çalışıyoruz. Ayrıca KOBİ’lere yönelik başta fuar ve tanıtım desteği olmak üzere birçok proje geliştiriyoruz.” diye belirtti.

Kadın girişimciler üreten kadın platformu ile büyüyecek 
Kamu ve özel sektörün kadın girişimcilerden ürün ve hizmet almasının ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağını ifade eden Özlem Kozankurt, “Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren üreten kadın ile güçlü ve etkin bir dayanışma sağlanacak. Aynı zamanda üreten kadın platformu girişilecek yeni projeler içinde bir zemin niteliğinde olacak” dedi.

Üreten kadın iş dünyasında yerini alır 
PİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Gerçekleştirmiş olduğumuz etkinliğin kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasında çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda elbirliği ile iş dünyasında olan Kadın Girişimcilerle gerçekleştireceğimiz projeler için de güçlendirici ve tamamlayıcı bir güç teşkil ettiğini düşünüyoruz. Bu projeler ile iş kadınlarımızın güçlendiklerini, işlerinde başarıya ulaştıklarını ve diğer kadınlarımızın önünü açmak için çalıştıklarını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim, yeni ufuklarda buluşmak dileğimle.”

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.