Manisa’dan 41 Ülkeye İhracat Yapan Bosch Termoteknik’e Bir Ödül Daha

21 Haziran 2017 Çarşamba

Sektörden Haberler
Manisa’dan 41 Ülkeye İhracat Yapan Bosch Termoteknik’e Bir Ödül Daha

Bosch Grubu’nun termoteknik iş kolunda önemli uzmanlık merkezle-rinden biri olan Bosch Termoteknik Türkiye, üstün teknolojisi ve ürün portföyüne kattığı yeni ürünlerle dünya pazarındaki konumunu her geçen yıl güçlendiriyor. Geniş bir coğrafyada 41 ülkeye ihra-cat yapan şirketin bu alanda ülke ekonomisi için yarattığı katma değer ve kazandığı başarı da takdir görüyor. 

Bosch Termoteknik son olarak, Türkiye İhracatçılar Meclisi ta-rafından gerçekleştirilen ve şirketlerin ihracat başarılarına gö-re değerlendirildiği ‘2016 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde, ‘2016 İklimlendirme Sanayii İhracatı Birincisi’ ödü-lüne layık görüldü.

The Grand Tarabya Oteli’nde gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Re-cep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende, ödülü, Bosch Termo-teknik adına Türkiye, Orta Doğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Zafer Polat, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın elinden aldı. 


Manisa Fabrikası önemli bir uzmanlık merkezi
İklimlendirme sektörünün ihracat lideri Bosch Termoteknik, 2016 yılında, Manisa’da bulunan fabrikasından Avrupa, Kafkaslar, Orta-doğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 41 ülkeye yaklaşık 256 milyon avro ihracat yaptı. İhracat ba-şarısının yanı sıra Bosch Grubu’nun önemli bir üretim ve Ar-Ge üssü olan Manisa Fabrikası, dünyanın en fazla kombi üreten tesis-leri arasında ön sıralarda yer alıyor. Kuruluşundan bu yana 6 milyonu aşkın kombi üreten Bosch Termoteknik’in sorumluluk alanında Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu ve Kafkasya bölgesindeki 17 ülke de bulunuyor.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.