Kaleseramik'te Üst Düzey Atama

25 Ekim 2022 Salı

Sektörden Haberler
Kaleseramik'te Üst Düzey Atama

Türkiye seramik sektörünün kuruluş ve gelişimine öncülük eden Kaleseramik’te üst düzey atama gerçekleşti. Kaleseramik Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini, Kasia Özgen üstlendi.

Türkiye seramik sektörünün lider firması Kaleseramik’in pazarlama departmanı, alanının deneyimli isimlerinden Kasia Özgen’e emanet edildi. Eylül ayı itibari ile Kaleseramik Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Özgen, şirketin tüm pazarlama, ürün, tasarım, marka, dijital dönüşüm, müşteri deneyimi ve profesyonel iletişim gibi kritik iş birimlerini içeren stratejik pazarlama departmanının operasyonunu yönetecek.

Farklı şirketlerde; marka oluşturma direktörü, genel müdür yardımcılığı, başkan yardımcılığı  gibi önemli pozisyonlarda, ulusal ve uluslararası arenada önemli projelere imza atan Kasia Özgen, dünyanın dört bir yanına ihracat yapan ve büyüme hedeflerinde de yine küresel pazara odaklanan Kaleseramik’in pazarlama stratejilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol üstlenecek.

Kaleseramik’in özellikle müşteri deneyimini kusursuz hale getirmeyi hedeflediği dijitalleşme, inovasyon ve sürdürülebilirlik yol haritasındaki stratejilerinden de sorumluluk alacak olan Özgen, bu alanlarda şirketi daha da ileriye taşıyacak çalışmaları yürütecek.

Özgen ayrıca, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda yarınlara daha iyi bir dünya bırakma felsefesi ile hareket eden Kaleseramik’in, ‘İyi Bak Dünyana’ vizyonu doğrultusunda sürdürülebilirlik çalışmalarına ve Atölye Kale gibi kadın emeğini desteklediği pozitif etki yaratan döngüsel projelerine de deneyimi ve yaratıcılığıyla katkı sunacak.

Kasia Özgen
Uluslararası ve Türkiye pazarlarındaki uzun tecrübesi ile pazarlama dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Kasia Özgen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. İleri seviyede İngilizce ve Lehçe bilen Özgen, iş hayatına 1991 yılında Stratejik PL Uzmanı olarak Türk Eximbank ve Garanti Bankası’nda başladı. 1996-2003 yılları arasında Unilever’de Kıdemli Ürün Müdürü olarak çalışan Özgen, 2003-2008 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Tat A.Ş.’de Kıdemli Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü. 2008 yılında tekrar Unilever’e dönen Özgen, 2014 yılına kadar Marka Oluşturma Direktörü (Ev Bakım Kategorisi) ve Marka Geliştirme Direktörü (Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, İsrail) pozisyonlarında görev aldı. 2015-2016 yılları arasında Sütaş A.Ş.’de Temel Kategoriler’de Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kasia Özgen, 2016-2019 yıllarında Anadolu Efes Türkiye ve sonrasında Global Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Özgen, 2019 - 2021 yılları arasında Koç Holding Tat A.Ş.’de Türkiye ve uluslararası pazarda, Genel Müdür Yardımcısı olarak pazarlama, dijital ve ticari alanlarda önemli çalışmalara imza attı. Yönetim Kurulu’nda Kadın Derneği’nin de 3. Dönem mezunu olan Kasia Özgen, 15 Eylül 2022 itibarıyla Kaleseramik’te Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başladı.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.