KYK BELGEM, MYK Tarafından Belgelendirme Yetkisi Aldı

24 Nisan 2019 Çarşamba

Sektörden Haberler
KYK BELGEM, MYK Tarafından Belgelendirme Yetkisi Aldı

KYK Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş. KYK Sınav ve Belgelendirme Merkezi (KYK BELGEM) 27.09.2016 tarihinde belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerden Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı ve Su Yalıtımcısı meslekleri ile ilgili olarak Sınav ve Belgelendirme konusunda Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olmak için önce TÜRKAK’tan akreditasyon ve sonra MYK’ndan (Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan) Belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilme almak için çalışmalar başlattı.

KYK Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş. KYK Sınav ve Belgelendirme Merkezi (KYK BELGEM), geçirdiği denetimler ve yerine getirdiği sınav ve belgelendirmelerle ilgili çalışmalar sonrasında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından 12.07.2017 tarihinde AB-0129-P Akreditasyon Numarası ile akreditasyonunu sağlamış ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulunun 28.02.2018 tarihli ve 2018/30 sayılı kararı ile sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-0147 Yetkilendirme Numarası ile MYK’nın resmi web sayfasında (https://www.myk.gov.tr/yayınlanarak ) (Bkz. Resim 1) yetkilendirilmiştir.

KYK Sınav ve Belgelendirme Merkezi aynı zamanda MYK tarafından inşaat sektöründe aşağıdaki kapsamlarda Eskişehir’de ilk yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu olma unvanını da kazanmıştır.

Kuruluşun kapsamında yer alan yeterlilikler:
1- 12UY0057-3 Isı Yalıtımcısı (Seviye 3) (Rev. No:01)
2- 12UY0051-3 Seramik Karo Kaplamacısı (Seviye 3) (Rev. No:00)
3- 12UY0058-3 Su Yalıtımcısı (Seviye 3) (Rev. No:00)

KYK BELGEM, KYK Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş.’nin en önemli misyonlarından olan mesleki eğitime katkı sağlamada yeni bir ivme kazandırmıştır. Bundan sonra yapılacak olan inşaat sektöründe sınav ve belgelendirme çalışmaları ile  de Türkiye’nin nitelikli ve belgeli iş gücüne katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.