Ege Seramik Tekrar Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında Yerini Aldı

14 Haziran 2019 Cuma

Sektörden Haberler
Ege Seramik Tekrar Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında Yerini Aldı

Brand Finance tarafından, ISO 10668 standardı doğrultusunda her yıl gerçekleştirilen “Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" araştırması yayınlandı. Ege Seramik bu yıl da Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yerini aldı.

İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir konu ile ilgili olarak, “Kurulduğumuz günden itibaren Türkiye'nin markalaşma yolunda önemli adımlar atmış örnek şirketlerinden biriyiz. Markalaşma yıllar alan ve emek verilmesi gereken bir süreç. Global piyasada artan rekabet gücü ve piyasa koşullarındaki değişimler sebebiyle markalaşma en az kaliteli ve katma değer sağlayan ürünler üretmek kadar önemli bir unsur haline geldi. Ege Seramik olarak yurt içinde marka bilinirlik seviyemiz çok yüksek. Hedefimiz, global pazarlarda da marka bilinirliğimizi aynı seviyelere taşımak. Bu süreçlerde en büyük destekçimiz markamıza gönülden bağlı yetkili satıcı kanalımız ve dünya çapındaki müşterilerimiz. Ege Seramik markasını kendilerinden bir değer olarak gören çalışanlarımız da bu gücün en önemli kaynaklarından. Ege Seramik ailesi olarak bugün son derece mutluyuz. 2015 yılından beri Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer alarak A+ marka değerimizi korumuş olmak verdiğimiz tüm emeklerin en güzel geri dönüşü.” dedi.

Ege Seramik, Türkiye'nin ve sektörünün markalaşma yolunda önemli adımlar atan örnek markalarından olmaya devam ediyor. Her yeni başarısında hedef çıtasını biraz daha yükseğe çıkarmayı gelenek haline getiren Ege Seramik, 50’nin üzerinde ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla da global bir Türk markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.