Ege Seramik, 2018 Yılında Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında

13 Haziran 2018 Çarşamba

Sektörden Haberler
Ege Seramik, 2018 Yılında  Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında
Ege Seramik, 2018 Yılında  Türkiye’nin En Değerli 100 Markası Arasında

Brand Finance tarafından yapılan Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" çalışması 2018 yılı sonuçları açıklandı. Listede geçen yıla göre 5 sıra yükselerek 92. sıraya yerleşen ve marka derecesi A+ olarak açıklanan Ege Seramik, Türkiye'nin markalaşma yolunda önemli adımlar atan örnek markalarından olmaya devam ediyor.

A+ Marka Değeri Bir Kez Daha Korundu

Konu ile ilgili açıklama yapan İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir, “Kurulduğu günden bu güne  istikrarlı başarı grafiği ve sektörüne kazandırdığı yenilikler ile ilklerin yaratıcısı olmayı başaran firmamız Ege Seramik bizlere bir gurur daha yaşatmıştır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında ara vermeden çalışmalarına devam eden şirketimiz Ege Seramik, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yerini bir kez daha almış, A+ marka değerini korumuştur. 2015 yılında ilk defa 100. Sırada yer aldığımız Türkiye’nin En Değerli 100 markası listesinde geçen yıla göre 5 sıra daha yükselerek, 92. Sırada yer almış bulunuyoruz. Ege Seramik şirketimiz, cirosu sadece seramik üretim ve satışından oluşması nedeniyle diğer sektör şirketlerinden ayrışmaktadır.  Her yeni başarısında hedef çıtasını biraz daha yükseğe çıkaran tüm çalışanlarımızla azimle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

Yurt içindeki marka bilinirlik seviyesi çok yüksek olan Ege Seramik,  Türkiye pazarında 150’nin üzerinde yetkili satıcısı ve 2 Bin üzerinde tali bayisi ile güçlü bir dağıtım kanalına sahiptir. Aynı zamanda, 50’nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla dış pazardaki gücünü her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Global pazarlarda da marka bilinirliğini aynı seviyelere taşımak amacı ile 2017 yılında TURQUALITY destek programı kapsamına dahil olmuştur.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.