Eczacıbaşı VitrA’nın Dijital Dönüşüm Yatırımına Ödül Yağmuru

23 Kasım 2021 Salı

Sektörden Haberler
Eczacıbaşı VitrA’nın Dijital Dönüşüm Yatırımına Ödül Yağmuru
Eczacıbaşı VitrA’nın Dijital Dönüşüm Yatırımına Ödül Yağmuru

VitrA ve Artema markalarıyla yapı ürünleri pazarına liderlik eden Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin VitAmax adını verdiği dijital dönüşüm projesi, ödüllerle taçlandırılmaya devam ediyor. Daha önce IDC’den (International Data Corporation) 3 ödül alan proje, bu kez de bulut ödülünün sahibi oldu. SAP Türkiye Kalite Ödülleri kapsamında ise işte dönüşümün en büyük ödülü Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’ne verildi.

Geçen yılın en büyük SAP projesi
2020’de ülkemizde hayata geçirilen en büyük SAP projesine imza atan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nden de ödülle döndü. İş dönüşümü kategorisinde alınan büyük ödülü, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri BT Direktörü ve Dijital Lideri Alp Güldür’e SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan takdim etti. Alp Güldür, ödül vesilesiyle yaptığı açıklamada, 13 ayda tamamlanan projenin sevkiyatları %30 artırdığını söyledi.

Müşteri memnuniyetinde %21 iyileşme
Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, IDC’nin 2018’den bu yana Türkiye’de dağıttığı bulut ödülleri kapsamında, şikayet ve talep yönetim sistemi SAP Service Cloud ve Türkiye’de ilk defa canlıya alınan saha servis yönetimi çözümüyle, IaaS / PaaS (Altyapı / Platform olarak Yazılım) kategorisinde ödül almaya hak kazandı. Alp Güldür, “Saha servis çalışmalarını Türkiye geneline yayılmış geniş yetkili servis ağımızla yürütüyoruz. SAP Field Service Management çözümüyle satış sonrası süreçlerimizi çok kanallı yapıyla tek bir platformdan takip edebiliyoruz. Bu sayede uçtan uca çözüm süremizde yaklaşık %57, müşteri memnuniyetinde ise %21 iyileşme sağladık” dedi.

Ödüllerle taçlandırılan dijital dönüşüm projesi
Türkiye’nin ilk ve en büyük sağlık seramik gereçleri üreticisi ve ihracatçısı Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, VitAmax adını verdiği dijital dönüşüm projesini pandemiye rağmen 13 ayda tamamladı. SAP uygulamalarının devreye alındığı ve bütçesi 3 milyon Euro’ya yaklaşan projeyle, 2020’de ülkemizin en büyük SAP projesine imza atıldı. Proje daha önce IDC tarafından 3 ödüle layık görüldü. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, 12. IDC Türkiye CIO Zirvesi kapsamında Değişim Yönetimi kategorisinde ikinci oldu. IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri’nde ise “Dijital Altyapının Geleceği” ve “İşletmenin Geleceği” kategorilerinde iki ayrı ödül aldı. Fortune 500 şirketlerindeki BT liderlerinin %83’ünün üye olduğu SAPinsider’ın 20 yıldır yayımlanan dergisinde ise VitrAmax projesinin sırları teknoloji dünyasının liderleriyle paylaşıldı.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.