Eczacıbaşı, VitrA Markasıyla 4. Kez İhracat Şampiyonu

23 Aralık 2022 Cuma

Sektörden Haberler
Eczacıbaşı, VitrA Markasıyla 4. Kez İhracat Şampiyonu
Eczacıbaşı, VitrA Markasıyla 4. Kez İhracat Şampiyonu

VitrA markalı ürünlerin dışsatımında görev alan Ekom Eczacıbaşı Dış Tic. A.Ş., seramik sağlık gereçleri ve seramik kaplama malzemeleri kategorilerinde 2020’nin en çok ihracat yapan şirketi seçilerek iki büyük ödül almaya hak kazandı. Şirket ayrıca, kaplama kategorisinde “En Yüksek İhraç Birim Fiyatına Sahip Firma” oldu.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 4. kez verilen “İhracatın Şampiyonları” ödülleri için 21 Aralık 2022’de tören düzenlendi. 11 alt sektörde en çok ihracat yapan, ihracatını en fazla artıran ve en yüksek ihraç birim fiyatına sahip 41 şirkete toplam 69 ödül verildi. İlk yıldan başlayarak ihracatta şampiyonluğu bırakmayan VitrA’nın ödüllerini, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Müşteri Deneyimi Direktörü Mert Karasu ve VitrA Karo Satış Direktörü Mert Sevil, Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’den aldı.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, sektörünün ilk ihracatını yapan kurumu olarak, ülkemizin toplam seramik sağlık gereçleri ihracatının %50’sinden fazlasını gerçekleştiriyor. VitrA Karo ise AB ülkelerine yapılan karo seramik ihracatında birinci sırada yer alıyor.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.