Coverings 2021’de Kaleseramik Rüzgarı Esti

12 Temmuz 2021 Pazartesi

Sektörden Haberler
Coverings 2021’de Kaleseramik Rüzgarı Esti
Coverings 2021’de Kaleseramik Rüzgarı Esti
Coverings 2021’de Kaleseramik Rüzgarı Esti
Coverings 2021’de Kaleseramik Rüzgarı Esti

Seramik sektöründe Avrupa’nın 5’inci, dünyanın ise 15’inci büyüğü olan Kaleseramik, ABD pazarı özelinde dünyanın en önemli ihtisas fuarı olarak kabul edilen Coverings 2021’e katıldı. 7-9 Temmuz tarihlerinde Orlando’da küresel alıcı ve satıcıları bir araya getiren Coverings Fuarı’nda, Kaleseramik; ilham veren doğa dostu, yenilikçi ürün ve tasarımları ile seramiğin geleceğine de ışık tuttu.

Her biri alanında öncü markaları Kalebodur, Çanakkale Seramik, Edilcuoghi, Edilgres ve Kalesinterflex’ten doğan yeni markası T-One by Kale’nin yenilikçi ürünlerini dünya pazarına sunan Kaleseramik, yaşam alanlarını yeniden şekillendiren ürün ve tasarımları ile fuarda, tüketici ve profesyonellerden yoğun ilgi gördü. Kaleseramik standında, seramiğin alternatif kullanım örneklerinin tanıtıldığı ve ilk kez gösterilen T-ONE by Kale ürünleri ise, ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

“Seramik sektöründe Türkiye’nin uluslararası alandaki lider ve en güçlü markasıyız”
Türkiye’nin, bugün dünya seramik liginde en önemli oyuncular arasında yer almasında Kaleseramik’in katkısının çok büyük olduğunu vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Kaleseramik, Türkiye’de ismi seramik ile özdeşleşmiş ve bu alanda sektörünün gelişimine öncülük etmiş, ülkemizin çok önemli bir değeri. Bugün, dünyanın dört bir yanına ihracat yapan, büyüme hedeflerinde de yine küresel pazara odaklanan, ülkemizin seramik sektöründe uluslararası alandaki lider ve en güçlü markasıyız. İç pazarın yanı sıra 100’ü aşkın ülkeye 100 milyon doların üzerinde ihracat yapıyoruz. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda da uluslararası pazarlarda istikrarlı büyüme adına ihracat ve yurt dışı yatırımlarımıza devam ediyoruz. Ürün yelpazesi, yüksek kalite standartları, uluslararası tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında her geçen gün çıtayı biraz daha yukarı çekiyoruz” dedi.

“Seramiğin geldiği son noktayı ortaya koyan ürünlerimiz, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü”
“Ar-Ge’ye verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımların bir neticesi olan doğa dostu ve sürdürülebilir yenilikçi ürünlerimiz bugün de dünyanın dört bir yanında da tüketici ve profesyonellerden büyük ilgi görüyor. Küresel seramik üreticilerinin yeni ürünleri ile boy gösterdiği Coverings Fuarı da bu ilgiyi açıkça gördüğümüz etkili organizasyonlardan bir tanesi oldu. Uluslararası seramik sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan Coverings 2021’de biz de kalite ve özgün tasarım anlayışımızı simgeleyen en yenilikçi ürünlerimiz ile yer aldık. Seramiğin geldiği son noktayı ortaya koyan ürünlerimiz, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kaleseramik olarak, bundan sonra da seramiğin genlerine dokunarak; geleceği tasarlamaya ve geleceğin mimarisine ışık tutmaya devam edeceğiz.”

Concretum serisi fuarda estetik görünümü ile ilgi odağı oldu
Coverings Fuarı’nda, modern görünümüyle yaşam alanlarına estetik katan çimento tipolojisinin özgün bir yorumu olan Kalebodur’un Concretum serisi, tüketici ve profesyonellerin beğenisine sunuldu. Porselen, sırlı granit, duvar karosu olarak farklı ürün ve ebatlara sahip Concretum serisi, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Fuarda yeni koleksiyonların yanı sıra Kalebodur’un inovatif ürünü Kalesinterflex de, farklı kullanım alanlarından örneklerle sergilendi.

Kalesinterflex yine ilgi odağı oldu
İleri teknoloji ile birlikte köklü marka deneyimini ürün gamına yansıtan Kalebodur, Kalesinterflex’in seçkin koleksiyonları Hollywood, Concrete, Palissandro ile ilgi odağı oldu. 3, 5 ve 6 milimetre incelik, 100x300, 120x360 santimetre boyut alternatifleri ile Türkiye'nin en ince, en büyük boyutlu ve esneyebilen seramik karosu Kalesinterflex’in geniş içerikli koleksiyonları, büyük ebatlı seramiklerle mekanlarda kesintisiz, bütünsel görünüm talebinin en güncel örneklerini ziyaretçilerle buluşturdu.

T-One by Kale serisi Coverings’de ilk kez sergilendi
Özellikle Kalesinterflex’in kullanımıyla oluşturulan ve farklı ürün çözümleri ile dokunduğu her yüzeyde bütünsel bir görünüm sağlayan T-One by Kale, ürünleri de fuarda ilk kez sergilendi. Yeni nesil mutfaklarda yerini almaya başlayan T-One by Kale Porselen Tezgahı ve T-One By Kale UNIQ Banyo Mobilyası göz alıcı örnekleri ziyaretçilerden beğenisini kazandı.

Miniatile Koleksiyonu ile fuara renkli ve dinamik dokunuş
En seçkin seramik koleksiyonlarıyla zevk sahibi mekanlar yaratan Çanakkale Seramik, fuarda küçük ebatlı minimalist tasarımları sevenler için tasarladığı yeni koleksiyonu Miniatile’ı tanıttı. Windsor, Avenue, Windsor Frame ve Moonlight serileri ile yaşam alanlarının yanı sıra ticari alan ve dış mekanlar için birçok farklı alternatif sunan geniş Miniatile koleksiyonu 10x30 ve 10x40 cm’lik karolarla mekanlarda hayranlık uyandıran görünümler sunuyor.

Tasarımlarında İtalyan dokunuşunu yansıtan Edilcuoghi, Edilgres mekansal sınırları ortadan kaldırdı
Seramikte özgürlüğü, sınır tanımadan tasarlamayı ve bunu seçkin stillere yansıtmayı benimseyen Kaleseramik’in Edilcuoghi Edilgres markaları ise fuarda inovatif tasarım tarzının eşsiz görünümlerini sundu.

Mekansal sınırları ortadan kaldırarak birlikteliğin uyumundan çıkan koleksiyonlara sahip olan bu özel marka, yeni ürünleri Noce Sella, Noce Italiano, Italian Marble koleksiyonlarının tasarımları ile dikkat çekti.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.