Borusan Mannesmann’a Enerji Bakanlığı’ndan Enerji Verimliliği Birincilik Ödülü

04 Nisan 2018 Çarşamba

Sektörden Haberler
Borusan Mannesmann’a Enerji Bakanlığı’ndan Enerji Verimliliği Birincilik Ödülü

Bu yıl Bakanlık tarafından 18'incisi düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER) kapsamında yapılan değerlendirmede; enerji yoğunluğunu 2009 - 2013 yılları arasındaki Referans Enerji Yoğunluğuna göre son üç yılda (2014 - 2016) ortalama % 54,5 oranında azaltan Borusan Mannesmann enerji verimliliğinde ana metal sanayi alt sektörü içerisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü veri tabanına kaydedilen enerji tüketim bilgileri değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeye her yıl düzenli olarak bilgi gönderen en az 20 işletmenin kayıtlı olduğu alt sektörler dâhil ediliyor.

"Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması Ödül Töreni", bu yıl 29 Mart Perşembe akşamı, İstanbul'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 9’uncusu düzenlenen Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı etkinlikleri kapsamında yapıldı.

Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey ödülle ilgili şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik tüm Borusan Grup şirketlerinin olduğu gibi Borusan Mannesmann için de vazgeçilmez temel politikalardan biridir. Bu kapsamda hem paydaşlarımıza değer yaratma gayreti ile hem de yüksek sosyal sorumluluk bilincimiz ile, gerek atık yönetimi ile gerekse enerji verimliği kapsamında geniş bir yelpazede çalışmalar yapıyoruz. Enerji tüketiminde sağladığımız kayda değer azalma da tesislerimizdeki sürekli iyileştirme çalışmalarının bir sonucudur. Sayın Bakanımıza, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğüne ve Bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu ödül motivasyonumuzu artırdı. Hedeflerimizde çıtayı daha da yükseğe koymak için çalışacağız.”

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.