Borusan Mannesmann 60. Yılını Bayileriyle Barselona’da Kutladı

24 Ekim 2018 Çarşamba

Sektörden Haberler
Borusan Mannesmann 60. Yılını Bayileriyle Barselona’da Kutladı

Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen çelik boru üreticileri arasında yer alan Borusan Mannesmann 60.kuruluş yıl dönümünde Barselona’da bayileriyle bir araya geldi. “60 Yıllık Hikaye” temasıyla gerçekleşen toplantıya yöneticiler, bayiler ve eşleriyle birlikte 120 kişi katıldı.

Bayi toplantısı Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey’in dünyada yaşanan siyasi, ekonomik gelişmeler ve ülkemize etkileri konusunda yaptığı sunumla başladı. Ham madde piyasalarının durumu, Borusan Mannesmann’ın yeni ürün ve yatırımları, 2019 dağıtım kanalı hedef ve stratejilerinin paylaşıldığı toplantı Türkiye’nin dört bir yanından gelen Borusan bayilerinin liyakat plaketlerini almalarıyla son buldu. Borusan Mannesmann toplantıdan arta kalan zamanlarda düzenlediği çeşitli tur programlarıyla da bayilerine kültür ile eğlencenin iç içe geçtiği bir gezi fırsatı sundu.

60. kuruluş yıl dönümünde bayileriyle bir arada olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey sözlerini şöyle sürdürdü:

“60 yıl sürekli büyüyerek varlığını sürdürmek bir şirket için gerçekten çok kıymetli.  27 çalışan ve 2.000 ton kapasiteyle küçük bir atölyede başladığımız yolculuğumuza bugün 3 kıtada 7 tesisimizle, farklı milletlerden 2.000 çalışanımızla ve 1,2 milyon ton üretim kapasitemizle devam ediyoruz. Çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte ortaya koyduğumuz bu başarının altında hiç kuşkusuz ödün vermeden bağlı kaldığımız kurumsal değerlerimiz yer alıyor. Bunlardan biri de hep bir adım sonrası için çalışmaya devam etmek. En zor zamanlarda bile değer yaratmaya, ülkemize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bugün; sene başında açıkladığımız 75 milyon $’lık yeni yatırımımızın bir bölümünü devreye almanın gururunu da yaşıyoruz.  Borusan Mannesmann sağlam adımlarla başarı yolculuğuna devam ediyor.”

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.