Baumit Bayileri ile Buluştu

16 Şubat 2018 Cuma

Sektörden Haberler
Baumit Bayileri ile Buluştu
Baumit Bayileri ile Buluştu
Baumit Bayileri ile Buluştu
Baumit Bayileri ile Buluştu

Baumit Bayi Toplantısı,2-4 Şubat 2018 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel&Resort&Spa’da gerçekleştirildi. “Şimdi Baumit zamanı” teması ve geniş bir katılımla gerçekleşen buluşma sunumları, yenilikleri, konuşmacıları ve çeşitli etkinlikleri ile markanın 2018’e bakışını renkli bir şekilde ortaya koydu.

Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ve Baumit Türkiye Satış Müdürü Erdil Dinçer’in 2017 yılını inşaat ve yalıtım sektörü açısından değerlendirmeleri ile başlayan sunumları 2018 yılı beklentileri ve hedeflerinin paylaşımı ile devam etti. Sunumda 2017 yılında inşaat sektöründe %5’lik bir büyümeye ulaşıldığı belirtilirken, yeni yılda da büyümenin aynı oranda gerçekleşmesinin öngörüldüğü ifade edildi. Baumit Türkiye özelinde ise %15 oranında bir büyüme gerçekleştiğini açıklayan Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, tüm iş ortaklarına büyümedeki katkılarından dolayı teşekkür etti.  

Toplantıda 175 bayi ve genişleyen hizmet alanında 10 Bauhaus ve 43 Koçtaş şubesinde Baumit ürünlerine ulaşılabildiği kaydedilirken, 2018 yılında da büyüme başarısının devam edeceği vurgulandı. 2017 yılında açılan Ankara Bölge Müdürlüğü ve Lojistik Merkezi ile hizmet alanının daha da genişletilmesinin planlandığı kaydedildi.

Sunumda, 2018 yılının aktif bir şekilde geçeceğinin sinyalleri de verildi. Tüm Baumit ülkeleri arasında iki yılda bir düzenlenen Baumit Life Challenge Dış Cephe Yarışması, 8-12 Mayıs tarihleri arasında Yapı Fuarı katılımı yılın ilk yarısının öne çıkan etkinlikleri. Ayrıca  uygulamacılardan meslek odalarına, site yöneticilerinden teknik liselere kadar İstanbul, Gebze ve Ankara’da bulunan Baumit Akademi ile yalıtım konusunda eğitimlere devam edilmesinin yanı sıra mobil akademi konsepti ile eğitim bayilerin ayağına kadar getirilmesinin planlandığı ifade edildi.  Baumit’in inovasyona verdiği önem vurgulanarak geliştirilen yeni ürünler ve sistemler hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ve Baumit Satış Müdürü Erdil Dinçer’in genel değerlendirme ve hedef paylaşımlarının ardından Baumit Türkiye Bayi Toplantısı’nın konuklarından Prof. Dr. Emre Alkin’in ekonomi değerlendirmeleri katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ile izlendi “Mazaret yok” sunumu ile iletişim uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ ise etkileyici ve dinamik sunumu ile beğeni topladı. Toplantıda ayrıca farklı kategorilerde ödül kazanan bayilere ödülleri sunuldu.
Çeşitli spor etkinlikleri ile de hareketlenen buluşma, Altay’ın performansı ile renkli görüntülere sahne olan gala gecesi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.