Çeviklik; Yeni Yönetim Tarzı

Çeviklik; Yeni Yönetim Tarzı
Başlangıç Tarihi ve Saati: 04 Ekim 2022 , Saat: 19:30
Bitiş Tarihi ve Saati: 04 Ekim 2022 , Saat: 21:00
Eğitmen: Hakan Metin Akgün

Amaç:
Çeviklik (agility); hızlı ve doğru bir şekilde yön değiştirebilme özelliği olarak ifade edilmektedir. Yeni yönetim tarzı olan çeviklik mevcut işin daha iyi hale getirilmesi, krizlerin yönetilmesi, stratejik çeviklikle yeni ürün ve hizmetlerin üretilmesi ve dolayısıyla da işletmeye yeni müşteriler kazandırılması gibi faydalar sağlamaktadır. Bu eğitim ile işletmelerde yeni yönetim tarzı olan çeviklik kavramı üzerinde durulması amaçlanmaktadır.

İçerik:
• Çeviklik Nedir?
• Çevik Yönetim ve Prensipleri
• Örgütsel Çeviklik Kavramı
• Stratejik ve Örgütsel Zorlukları
• Çevik Ve Geleneksek Yaklaşımın Birlikteliği
• Çevik Takımlar
• Çevik Problem Çözme Metodolojiler
• Kriz Durumlarında Çeviklik

 

Hakan Metin Akgün:
Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimini Maliye alanında tamamladıktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA derecesini Kobi Yönetimi uzmanlık alanında tamamlamıştır. Arel Üniversitesi’nde İşletme, Girişimcilik, Reklam ve Tanıtım Kampanyaları dersleri vermiş olan Hakan Metin Akgün, uzun yıllar özel sektörde, satış, pazarlama ve proje geliştirme alanlarında yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Takım Çalışması, Yöneticilik, Liderlik, Girişimcilik, Müşteri İlişkileri ve Satış Teknikleri gibi alanlarda da eğitimler vermiştir.

Türk teknoloji şirketi Proline tarafından, “Akıllı Şehirler” alanında teknoloji üreten, yüksek teknolojiyi odağına almış startuplara yatırım yapmak üzere kurulmuş olan Proline Ventures’ın İcra Kurulu üyesi olarak da görevine devam eden Hakan Metin Akgün; üniversitelerde girişimcilik üzerine eğitim ve seminerlere de konuşmacı olarak katılmakta, çeşitli sektörel etkinliklerde de öğrenci ve girişimci adaylarıyla bir araya gelmektedir. Aynı zamanda TÜBİTAK, İTÜ Çekirdek, T3 Vakfı ve Dijital Dönüşüm Merkezi mentorları arasında yer almaktadır.

TİMDER Kurucu Üyesidir.