TİMDER Ekonomi Sohbetleri Mahfi Eğilmez’in Katılımıyla Gerçekleşti

10 Ekim 2018 Çarşamba

Basın Bültenleri

Yapı malzemeleri sektörünün çatı kuruluşu TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği); “Ekonomi Sohbetleri”nde ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez’i ağırladı. 9 Ekim tarihinde Gayrettepe Dedeman Hotel’de gerçekleşen etkinlik, sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgiyle takip edildi.

TİMDER tarafından ekonominin nabzını tutmak ve dernek üyelerini bilgilendirmek amacıyla güncel gelişmeler ışığında organize edilen “Ekonomi Sohbetleri” bugüne kadar çok sayıda ekonomisti sektörle bir araya getirdi. Konferansın merakla beklenen konuğu, bu kez ekonominin öne çıkan isimlerinden Mahfi Eğilmez oldu.

Konferansın açılış konuşmasını yapan TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Eşer: “TİMDER Ekonomi Sohbetleri, ülke ekonomisinin içerisinde bulunduğu durumu doğru analiz edebilme noktasında sektör profesyonellerine oldukça önemli bir fayda sağlıyor. Özellikle içerisinde bulunduğumuz süreçte akıllarda çok fazla soru işareti var. Sayın Mahfi Eğilmez’in bu soru işaretlerini giderme noktasında bizlere yardımcı olabileceğini umuyoruz. Konferansımızın hepiniz için faydalı olmasını dilerim” dedi.

Türkiye ve dünya ekonomisinin güncel durumunun değerlendirildiği etkinlikte Eğilmez, 2019 yılı için yapılan ekonomik tahminler üzerinde durarak konuyla ilgili değerlendirmelerini aktardı. Ekonominin kalkınması için gereken yapısal reformlar, dünyadaki ekonomik dengelerin halihazırdaki durumu gibi konulara değinen Eğilmez’in sunumu katılımcılar tarafından dikkatle takip edildi.

Konferans, Eğilmez’in TİMDER üyeleri ve sektör profesyonellerinin merak ettikleri soruları yanıtlamasıyla sona erdi.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.