TİMDER Ekonomi Sohbetleri Ersin Özince’yi Ağırladı

21 Ocak 2022 Cuma

Basın Bültenleri

Yapı malzemeleri sektörünü üretici ve satıcılarıyla bir çatı altında toplayan TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) Ekonomi Sohbetleri’nde Ersin Özince’yi ağırladı. 20 Ocak Perşembe günü Gayrettepe Dedeman Hotel’de gerçekleşen etkinlik, sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgiyle takip edildi.

TİMDER tarafından uzun yıllardır sürdürülen ve üyeleri ekonomik gelişmelerden haberdar ederek istişare ortamı sağlamak amacıyla organize edilen TİMDER Ekonomi Sohbetleri bugüne kadar alanında uzman çok sayıda ismi sektörle bir araya getirdi. Etkinliğin Ocak ayı konuğu, uzun yıllar ekonomi alanında çalışmalarda bulunmuş olan Ersin Özince oldu.

Konferansın açılış konuşmasını üstlenen TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım; “Ülkemiz ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçiyor, elektrik ve doğalgaza peşpeşe gelen zamlarla birlikte artan üretim maliyetleri ticari faaliyetleri sekteye uğratıyor. Satıcı firmalar olarak, nihai ürün fiyatını belirlemekte zorluk yaşıyoruz, değişimin çok hızlı olduğu ve çevik kararlar almamız gereken bir süreçteyiz. Üyelerimizin de akıllarında mevcut dönemle ilgili birçok soru var, yönlerini belirlerken onlara rehberlik edebilecek isimlerle bir araya gelmelerine vesile olmak istiyoruz. Bugünkü konuğumuz, ekonomiye ilgili olan herkesin yakından tanıdığı Ersin Özince. Kendisine bizi kırmayarak TİMDER Ekonomi Sohbetleri’ne teşrif ettiği için teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan siz değerli sektör paydaşlarımıza da ayrıca müteşekkiriz. Bu zorlu dönemleri dayanışma içerisinde geride bırakacağız.” dedi. 

Gazeteci Semiha Şahin'in moderatörlüğünde, "Dünya ve Ülkemiz Ekonomisi Üzerine Sohbet" teması etrafında şekillenen konferansta TİMDER Üyelerinin ekonomiye yönelik soruları da ele alındı.

HABER HAKKINDA YORUMLAR
TİMDER Kurucu Üyesidir.